Doğal Nefes Terapisi Nedir?

Nefesinizi Değiştirin, Yaşamınız Değişsin!

Doğal nefes, yaradılışımızla birlikte getirdiğimiz karından başlayıp tüm solunum sistemimize dağılan, doğal, tam ve bağlantılı nefestir.

Koşulsuz, sınırsız ve sonsuz ruhumuzu ölümlü bedenimizde tutmamızı sağlayan tek araçtır.

Yaşadığımız öfke, kızgınlık, korku gibi duygular nefesimizi tutmamıza ve zamanla yanlış nefes alışkanlıkları geliştirmemize neden olur. Nefes kapasitemizi kullanma oranımız azaldıkça yaşamımızda o kadar Öz’ümüzün doğasında olmayan durumlar deneyimlemeye başlarız..

Nefes kapasitemizi tam olarak kullanmaya başladığımızda ise bedenimize giren oksijen miktarının da artmasıyla birlikte, kendimizi daha dinç, sağlıklı ve daha enerjik hisseder ve yaşadığımız hayattan daha çok tatmin olmaya başlarız.

Merkezimizde yapılan doğal nefes seanslarının her birinin ise kendine özgü bir öyküsü vardır. Kişi yaklaşık 40-45 dakika boyunca derin, tam ve bağlantılı nefes alır ve bedenindeki fiziksel, duygusal ve ruhsal tüm blokajlar su yüzüne çıkmaya başlar ve kişi ciddi bir arınma sürecine girer. Sonrasındaki 10-15 dakikalık meditatif bir dinlenme süreci vardır.

Siz de kendinizi ertelemeyin ve merkezimizde yapılan doğal nefes terapisi tanıtımlarında yerinizi alın!

Unutmayın, nasıl nefes alıyorsak öyle yaşıyoruz!

Doğal Nefes Terapisi Seansı Nasıl Yapılır?

Doğal nefes terapisi seansları bir nefes eğitmeni eşliğinde yapılır ve seans kişinin hayatında yolunda gitmediğini düşündüğü konular hakkında sorular sorarak farkındalık kazandırmayı hedefleyen yaşam koçluğu ile başlar.

Bu çalışma ile, kişinin nefes seansı öncesi kendisiyle ilgili hem bir farkındalık kazanması hem de bundan sonra hayatını yeniden yapılandırmak üzere bir eylem planı yapması amaçlanmaktadır.

Yaşam koçluğu sonrası yapılan nefes terapisi seansıyla kişinin düşük enerjili duygusal ve ruhsal durumdan çıkarak, yüksek enerjilere açılması hedeflenmektedir.

Öncelikle kısa bir nefes analizi yapılarak, nefesimizdeki  blokajların hayatımıza nasıl yansıdığı ile ilgili konuşulur ve arkasından bir saatlik tam bir nefes seansı yapılır.

Her nefes terapisi seansının kendine özgü bir hikayesi vardır ve her biri kişinin daha derin seviyedeki duygusal ve zihinsel blokajlarını yüzeye çıkarır.

Bir saatlik nefes seansında, kişi bir nefes eğitmenliği eşliğinde sürekli derin, tam ve bağlantılı nefes alır. Bu sırada nefes eğitmeni kişinin bedeni üzerindeki enerji noktalarını uyararak ve çeşitli olumlamalarla seansa rehberlik eder.

Seans meditatif bir dinlenme süreciyle sona erer.

Seanslar yaklaşık 2 saat sürer.

Merkezimizde hem birebir bireysel seanslar, hem de grup çalışmaları yapılmaktadır.

Yaşam Koçluğu

Yaşam koçluğu kişinin belirlediği gerçekçi hedeflere stratejik bir plan dahilinde ulaşılmasını sağlayan profesyonel bir disiplin, eylem odaklı bir süreçtir.

Yaşam koçu ise hedeflerimize ulaşmak için yaptığımız yolculukta gerçek potansiyelimizi görmemize ve kendi kendimize koyduğumuz engelleri fark etmemizi sağlayan ve güçlü sorularla farklı olasılıklar yaratmamıza destek olan yol arkadaşıdır.

Yaşam koçluğu herhangi bir tedavi veya terapi yöntemi olmayıp, koçluk alan kişiyi hızlı ve etkili bir şekilde belirlediği hedefe ulaştırmaya odaklıdır.

Koçluk sürecinde koç, koçluk alan kişinin kör veya blokajlı alanlarını güçlü sorularla ortaya çıkarırken, koçluk alan kişi ise hedefine ulaşmak için  belirlediği eylemleri yerine getirerek sürece katkıda bulunur.

Eylemlerinin sorumluluğunu alabilecek herkes koçluk alabilir.

Öğrenci Koçluğunun Faydaları Nelerdir?

Öğrenciler aldıkları koçluk hizmetiyle, kendilerini tanıyarak kişiliklerini stabilize eder ve gitmek istedikleri yolu keşfederler.  Yaşamlarında yeni yönlerinin farkına varır ve yollarında merak ve heyecanla yürümeye başlarlar. Kendilerinde hedefler belirler ve eyleme geçerler.

Yeni öğrenme becerileri kazandıkça okul ve sınav başarılarını artırırlar. Elde ettikleri başarı tabii sorumluluk duygularını geliştirir. Odaklanma, konsantrasyon, dikkat dağınıklığı gibi sorunlarla baş etme becerileri gelişir. Koçluk sürecinin olumlu etkisi aile yapısı üzerinde kalıcı ve geliştirici olur.

Öğrenci Koçluğu Nedir?

Öğrenci Koçluğu, eğitim ortamında bir koç ile öğrenci veya öğrenciler arasında kurulan, öğrencinin gelişimini destekleme amaçlı işbirliğidir.

Öğrenci Koçluğu, öğrencilerin kendilerini tanımalarına, geliştirmek istedikleri her hangi bir konuda hedefler belirlemelerine, öğrenme ve organizasyonel beceriler kazanmalarına, sorumluluk duygusu ve yaşadığı problemlerle baş etme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

[box] Eğitim hayatına devam eden ve bu hizmeti kendi talebiyle almak isteyen 13-21 yas arasındaki her öğrenci bu hizmetten yararlanabilir.[/box]

Yönetici Koçluğunun Faydaları Nelerdir?

Yönetici koçluğu hizmeti, yöneticilerin, kurumlardaki organizasyon değişikliği veya yeni pozisyonlara geçiş sürecini kolaylaştırır, uyum sağlamalarına yardımcı olur. İşinde belirli bir alanda performans gösterirken başka alanda sorun yaşayan yöneticilerin bu tür sorunlarının kaynağını tespit eder ve yönetici ile beraber çözümü hayata geçirir.
360 derece performans değerlendirme ile gelişme kaydetmek için, kendini, çalışanlarını ve tabi ki kurumu yönetmek için yöneticinin kapasitesini artırarak, Kişisel Farkındalık, Kör Noktaları Fark Etme, Psikolojik ve Kişisel Üstünlük becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur.

22 Ekim 2014: Doğal Nefes Terapisi Tanıtımı

22 Ekim 2014 Çarşamba saat 19:00 – 21:00 arasında İstanbul Kızıltoprak’taki ofisimizde Doğal Nefes Terapisi Tanıtımı ve bir seans yapıyoruz. Doğal nefesin ne olduğunu, doğuştan getirdiğimiz nefesi daha sonra neden çarpıttığımızı ve tekrar açmak için ne yapmamız gerektiğini konuşacak, hep birlikte bir nefes seansı yapacağız.

Katılmak için (532) 332 16 69 nolu telefondan rezervasyon yaptırmak gereklidir.

Kontenjanımız sınırlıdır!

Katılım Bedeli: 30TL

Nefesiyle tanışmak isteyen tüm dostlarımızı bekliyoruz!

14 Ekim 2014: Doğal Nefes Terapisi Tanıtımı

14 Ekim 2014 Salı saat 12:00 – 14:00 arasında İstanbul Kızıltoprak’taki ofisimizde Doğal Nefes Terapisi Tanıtımı ve bir seans yapıyoruz. Doğal nefesin ne olduğunu, doğuştan getirdiğimiz nefesi daha sonra neden çarpıttığımızı ve tekrar açmak için ne yapmamız gerektiğini konuşacak, hep birlikte bir nefes seansı yapacağız.

Katılmak için (532) 332 16 69 nolu telefondan rezervasyon yaptırmak gereklidir.

Kontenjanımız sınırlıdır!

Katılım Bedeli: 20TL

Nefesiyle tanışmak isteyen tüm dostlarımızı bekliyoruz!

12 Ekim 2014: Respira Nefes Günü

Daha önce nefes seansı deneyimlemeyenler, nefes seansı alıp kendi kendine seans yapamayanlar, nefesi duydum merak ediyorum diyenler… İşte size ardarda nefes seansları yapacağımız şenlik tadında harika bir Nefes Günü.


Bir tek nefes seansına katılabileceğiniz gibi iki veya üç seans birlikte alıp bizimle birlikte harika bir Nefes Günü geçirebilirsiniz.

Her bir nefes seansı öncesinde doğal nefesin ne olduğunu, doğuştan getirdiğimiz nefesi sonradan neden çarpıttığımız üzerine kısaca konuşacağız. Her seansın öncesinde belli konularla ilgili koçluk yapıp tam bir nefes seansı yapacağız.

Siz de Eylül ayına özel bu fırsatı kaçırmayın!

Rezervasyon yaptırmak ve bilgi almak için 0532 332 16 69 numaralı telefonu arayınız!

Seans saatleri ve koçluk konuları şöyle:

10:00-12:00 Nefes ve Zihin
13:00-15:00 Nefes ve Farkındalık
16:00-18:00 Nefes ve Öfke Kontrolü

12 Ekim 2014 Pazar
Katılım Bedeli
Tek seans: 100 TL
İki Seans:200 TL
Üç Seans 300 TL