Doğal Nefes Kampı ve Sezgisel Terapi Eğitimi

Doğal Nefes Kampı Narköy

Doğayla başbaşa, meditatif bir ortamda harika bir haftasonu geçirmeye hazır mısınız?

Doğal nefes seanslarıyla içimizdeki gücü fark edecek, Sezgisel Terapi eğitimiyle enerjiyi algılayacağız ve aura okumayı öğreneceğiz.

Doğa içerisinde yapacağımız etkinliklerde öğrendiğimiz bilgileri bol bol pratik yapacağız.

Katılım için 0532 332 16 69 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılması gerekmektedir.

Tarih: 30-31 Ağustos 2014
Yer: Narköy, Kandıra, Kocaeli
Katılım Bedeli: 790TL (Eğitim, 1 gece konaklama, iki gün kahvaltı ve öğle yemekleri, ilk akşam yemeği, tüm ikramlar ve ulaşım ücrete dahildir.)

Nefes bir köprüdür…

Sonradan öğretilmeyen ve yaradılışımızla birlikte getirdiğimiz tek araç ve tek rehberdir.
Zamanla hissettiğimiz negatif duygularla birlikte nefesimizi tutmaya ve bununla birlikte bir nefes alışkanlığı edinmeye başlarız. “Öz” olmayan öfke, korku, nefret, kızgınlık yaşamamızın temel nedenidir kısıtlı nefes alışkanlıklarımız…

Doğal Nefes çalışması ise  iyileşme, kişisel gelişim ve spiritüel farkındalık için bir araçtır. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal  olmak üzere üç seviyedeki etkisiyle bireyin tüm potansiyeliyle varolmasını destekler.

Koçluk ve Doğal Nefes çalışmalarıyla bedenimizdeki oksijen miktarı artar ve kendimizi daha sağlıklı ve dinç hissederiz. Zihinsel olarak nefes bizi An’a bağlayan ve an’da varolmamızı sağlayan en önemli araçtır. Hayat ne geçmişte ne de gelecektedir çünkü.. Şimdi’dedir hayat ve biz şu an’da nefes alırız sadece..

Eğitim İçeriği

 • Yaradılışımızla birlikte getirdiğimiz nefesi hangi durumlarda çarpıtıyor ve o doğal halimizden uzaklaşıyoruz?
 • Zamanla edindiğimiz nefes alışkanlıklarımız hayatımızı nasıl etkiliyor?
 • Nefesin en doğal şekli nedir? Diğer Nefeslerden farkı nedir? Nasıl alınmalıdır?
 • Nefesin 3 aşamasında açılım ve dönüşüm
 • Bireysel Nefes Analizi
 • Nefesiniz hayatınızı, sağlığınızı, ilişkilerinizi nasıl ve ne derecede etkiliyor?
 • Yaşam Farkındalığı Koçluğu
 • Zihin Yapısı ve Gelişim Süreci
 • Hayatını Yeniden Yapılandırma Çalışması
 • Beden Haritası ile Nefes Alma Kapasitesini Açma
 • Bereket Çalışması

Eğitmen : Özgecan Güvenç

İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı lisans eğitiminin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Yöneticiliği eğitimini tamamladı. Çeşitli kurumsal firmalarda insan kaynakları uzmanı ve yöneticisi olarak çalıştı. Oğlu Deniz’in doğumundan sonra doğal nefesle tanıştı ve onun mucizesiyle herkesi tanıştırmak adına nefes eğitmeni oldu. ICF (ınternational Coach Federation) onaylı yaşam koçluğu ve öğrenci koçluğu eğitimlerini tamamladı. Kızıltoprak’ta Respira Nefes ve Kişisel Gelişim Merkezi’nde çalışmalarına devam etmekte ve her geçen gün öğrenerek yol almakta…

 

Sezgisel Terapi Eğitimi

Modül 1 – Enerjinin Dili

Enerjinin dilini öğrenin, kişisel gücünüzü keşfedin!

Enerji yoktan varolmaz ve vardan yok olmaz. Canlı olan her şey bir enerji alanına sahiptir ve bu alan bilgi içerir. Enerji alanımız, doğduğumuz andan bugüne kadar yaşadığımız her şeye (ilişkiler, travmatik deneyimler ve anılar, inanç kalıpları, tutumlar dahil) ait bilgi içerir.

Uzaktan veya bireysel enerji çalışmalarıyla kişinin hayat kalitesi yükseltilebilir, huzursuzluğa ve rahatsızlığa sebep olan etkenler temizlenebilir ve fiziksel rahatsızlıklara tıbbın yanı sıra yardım edilebilir. Enerjiyi, üzerimizdeki etkilerini ve enerji ile nasıl çalışılacağını öğrenerek bunları kendimiz yapabiliriz.

Sizi enerji alanını hissedip görmeye, kişisel gücünüzün kaynaklarını kavramaya ve kendi sezgilerinizi geliştirmeye davet ediyoruz.

Eğitim içeriği:

 • Enerji nedir?
 • Nasıl hissedilir?
 • Nasıl tanımlanır?
 • Uzaktan enerjiyi nasıl hissederiz?
 • Şifa amacı ile nasıl kullanılabilir?
 • Aura nedir?
 • Renkler nasıl tanımlanır?
 • Renkleri kullanarak kişi hakkında nasıl bilgi edinebiliriz?
 • Renkleri kullanarak rahatsızlıkları nasıl tanıyabiliriz?

Eğitmen: Gürbüz AHISKALI CMH Chyp

1959’da İstanbul’da doğdum ve 70’li yıllarda İngiltere’ye yerleştim.

Ruhsal özü arayış yolculuğum, ailemden miras kalmış olan ruhsal sezgi ve görüş yeteneği sayesinde, beni şu an bulunduğum yere getirdi.

İngiltere’nin en önemli merkezlerinden Arthur Findley College’ de psişik konular üzerine eğitim aldım ve kendimi gelistirmek icin ruhsal gelişim ve şifa çemberlerine katıldım. Daha sonra The Proudfoot School of Clinical Hypnosis & Psychotherapy okulunda hipnotist ve hipnoterapistlik eğitimi görerek Uzmanlık diploması aldım. Ayrıca Lucis College’ den Kristallerle Tedavi diploması ve Spiritualists National Union’ dan  Medyumluk diplomalarını da aldım. İngiltere’deki kiliselerde, gruplarda ve birebir seanslarda medyumluk yapıp, ruhsal bağlantı çemberleri yönettim. Uzaktan ve birebir şifa vermek, ruhlar dünyası ile iletişim, enerjiyi tanıma ve geliştirme konusunda başta Türkiye olmak üzere Yunanistan ve İngiltere’de eğitimler düzenlemekte ve bireysel danışmanlık yapmaktayım.

 

 

12 Temmuz: Doğal Nefes Terapisi Tanıtımı

Grup Nefes Seansı 12 Temmuz 2014 Cumartesi saat 13:00 – 15:00 arasında İstanbul Kızıltoprak’daki ofisimizde Doğal Nefes Terapisi Tanıtımı ve bir seans yapıyoruz.

Doğal nefesin ne olduğunu, doğuştan getirdiğimiz nefesi daha sonra neden çarpıttığımızı ve tekrar açmak için ne yapmamız gerektiğini konuşacak, hep birlikte bir nefes seansı yapacağız.

Katılmak için (532) 332 16 69 nolu telefondan rezervasyon yaptırmak gereklidir. Kontenjanımız sınırlıdır!

Katılım Bedeli: 30TL Nefesiyle tanışmak isteyen tüm dostlarımızı bekliyoruz!

9 Temmuz 2014: Doğal Nefes Terapisi Tanıtımı

Grup Nefes Seansı 9 Temmuz 2014 Çarşamba saat 14:00 – 16:00 arasında İstanbul Kızıltoprak’daki ofisimizde Doğal Nefes Terapisi Tanıtımı ve bir seans yapıyoruz.

Doğal nefesin ne olduğunu, doğuştan getirdiğimiz nefesi daha sonra neden çarpıttığımızı ve tekrar açmak için ne yapmamız gerektiğini konuşacak, hep birlikte bir nefes seansı yapacağız.

Katılmak için (532) 332 16 69 nolu telefondan rezervasyon yaptırmak gereklidir. Kontenjanımız sınırlıdır!

Katılım Bedeli: 20TL

Nefesiyle tanışmak isteyen tüm dostlarımızı bekliyoruz!

16-20 Temmuz 2014 Nefes Koçluğu Eğitimi

yasam koclugu2Tarih: 16-20 Temmuz 2014

Saat: 10:00-17:00

Eğitmen: Melda Çitoğlu

Katılım için 0532 332 16 69 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. 

Profesyonel Nefes Koçluğu eğitimi alarak siz de nefes koçu olarak çalışmak ister misiniz? Bu eğitimde doğal nefesin ABC’si, aktivasyonu ve entegrasyonu için uygulanması gereken metodlar ve teknikleri öğrenecek, bu metodları örnek çalışmalarda sıklıkla kullanma şansını elde edeceksiniz.

Siz de profesyonel bir nefes koçu olmak istiyorsanız Respira’da Nefes Koçluğu eğitimini kaçırmayın! 

13 Temmuz 2014: Tek Günlük Nefes Açma Çalışması

realite

Tarih: 13 Temmuz 2014

Saat: 11:00 – 17:00

Katılım Bedeli: 350 TL

Katılım için 0532 332 16 69 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak gereklidir. 

Doğuştan getirdiğimiz ve anne babamızdan öğrenmediğimiz tek şeydir nefes almak.. İşte tam da bu yüzden “Doğal Nefes” diyoruz. Peki dünyaya bizimle birlikte getirdiğimiz doğal nefesi ne oluyor da limitliyor, bozuyor ve çarpıtıyoruz? 

Bu çalışmada nefesinizin doğal akmasına engel olan düşünce ve inanç sistemlerinizi koçluklarla tespit ederek, kişiye özel yöntemlerle nefesinizi açıyor ve sizi nefesin en doğal haline, bebekken aldığınız, saf sevgiyle içinize dolan nefeslere geri götürüyoruz. 

Çalışmanın sonunda siz de fiziksel olarak daha dinç ve enerjik, zihinsel ve duygusal olarak da daha net ve daha pozitif hissedeceksiniz.

Sizce de kendinize bu hediyeyi vermenin zamanı gelmedi mi?

O zaman hayatınızda yeni bir başlangıç yapın ve derin derin nefesler alın.

Çalışma İçeriği

* Doğal nefes nedir?

*Nefesin 3 aşamasında açılım ve dönüşüm

*Bireysel Nefes Analizi

*Nefesimiz hayatımızı, sağlığımızı, ilişkilerimizi nasıl ve ne derecede etkiliyor?

*Yaşam Koçluğu

*Beden Haritası ile Nefes Kapasitesini Arttırma

*Bereket Çalışması

 

Unutmayın!

Nasıl nefes alıyorsak öyle yaşıyoruz!
Kendinizi ertelemeyin ve nefesinizle tanışmak için bu çalışmada yerinizi alın!

 

12 Haziran 2014: Müge Özkorkut ile Aile Dizimi Tanıtımı

Aile

Tarih: 12 Haziran 2014

Saat: 19:00 – 20:00

Katılım ücretsiz olup 0532 332 16 69 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.

Bernard Philips der ki:

‘’İlgilendiğimiz ve peşinde olduğumuz her insan bir koandır.’’

Koanlar; Zen Budizm rahibi olacak öğrencilerin, manevi gelişme süreçleri içinde adım adım çözmek zorunda oldukları bulmacalardır. Ne var ki, bu bulmacalar akıl yoluyla çözülemezler. Doğru yanıt; sıradan düşünceden ziyade, geniş ve sezgisel bir bilişle bulunabilir. Her ne kadar, sıradan düşünme biçimleri Zen üstadı tarafından sertçe reddedilse de, Zen öğrencisi  cevabı düşünmeye çalışmaya engel olamaz.Sonunda öyle bezer ki, aklı düşünmeyi bırakır. Ancak o zaman; öğrencinin içinden daha yalın ve hakiki olan birşey ortaya çıkabilir..

Gerçek bir ilişki,işte bu nedenle,Bernard Philips’in de dediği gibi, diğer kişi tarafından verilen koanlarla yüzleşmektir. Koan gerçeğe davettir.

Bu davetin kabulü, sevgiyle aramızdaki kopukluğun nedenlerini anlamaktan geçer. Bu nedenlerse,  genellikle, çocukluğumuzla ilgilidir ve ailemiz tarafından sarmalanmadığımız veya kabul gördüğümüzü tam anlamıyla hissedememiş olmamızdan kaynaklanır.

İnsan ilişkilerindeki zorlu problemlerin çoğu, işte bu çocukluktan gelen ve  bir çoğumuzun içinde var olan, derinlere yerleşmiş bir şüpheye dayanır: sadece kendimiz olarak sevilemeyeceğimiz ya da gerçekten sevilebilir olmadığımız şüphesi. Bu temel güvensizlik; kendimize, diğer insanlara veya hayatın kendisine güvenmemizi zorlaştırır, sevgiyi özgürce verme ve alma kapasitemizi sarsar. Kişiler arası çatışmalara ve ilişkilerdeki benzer ihtilaflara neden olan temel yara işte budur.

Eğer ilişkilerinizde tıkanmalar yaşıyor ve genelde:

 • Benden yararlanmak istiyorsun.
 • Bana ben olduğum için değer vermiyorsun .
 • Beni umursamıyorsun, sadece kendinle ilişkilisin.
 • Beni görmüyorsun, bana saygı duymuyorsun.
 • Beni kontrol ediyorsun ve kendi ihtiyaçların  için kullanıyorsun .
 • Eğer senin planlarına uymazsam beni kabul etmiyorsun…..

 gibi yakınmalar içindeyseniz ve / veya ;

İlişkilerinizde;

 • daha derin bir bağ ile bağlanmak,
 • alma verme dengesini kurmak,
 • mutlu bir ilişki yaratabilmek,
 • dilediğiniz gibi bir ilişki/sevgi yaşamanızı engelleyen dinamikleri anlamak ve,
 • ailenizdeki kadın–erkek ilişkilerindeki benzerlik veya farklılıkları görmek istiyorsanız;

kendinizle ilişkiniz dahil, tüm ilişkilerinize dair büyük resmi ve gerçeği görmeye ne dersiniz?

Alman psikoterapist Bert Hellinger tarafından psikoterapi dünyasına kazandırılmış;  aile sistemimizde var olmuş fakat bizim farkında bile olmadığımız ama yaşamımızı derinden etkileyen  travmaları, fenomenolojik bir yaklaşımla gün ışığına çıkaran; birçok ruhsal sıkıntının altında yatan sebepleri bulmak için aile sistemine ve köklerine  bakan Aile (sistem) dizimi grup  seminer çalışması ile bunu yapabilirsiniz.

Bu çalışmayla; birey, kendi benliğiyle derin bir temasa geçerek bilinçlenir. Bunun için, bilinçaltında ve beyninde, yaşamına ve ilişkisine  ait gerçekleri görmesi ve onlarla yüzleşmesi yeterlidir.

Psikoterapist  M. Zararsızoğlu diyor ki; ‘’22 yıllık psikoterapi tecrübemde , akla gelebilecek her tür sorunda , her defasında dönüp dolaşıp ‘’bilincin bir problemini’’ görüyorum; asla varoluşun değil. Kişi ile varoluşun arasına giren ve problemleri yaratanın hep bilinç olduğunu görüyorum. Bilinçte oluşan ve orada varlığını sürdüren bu problem, hastalık veya sağlık, fakirlik veya zenginlik, yaşam ya da ölüm olarak karşımıza çıkıyor.’’

MÜGE AKYÜZ ÖZKORKUT KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan Müge Akyüz Özkorkut,  İnsan Kaynakları alanında çalışmış, 2000 yılından itibaren bir çok kişisel gelişim seminerlerine katılmıştır. 2005 yılında Transformation Game (Dönüşüm Oyunu) Sertifikalı Kolaylaştırıcısı ve yine  Dönüşüm Oyununun şirketler için yapılandırılmış “Frameworks For Coaching” (Koçluk için Çerçeve ) adlı versiyonunun da Sertifikalı Eğitmeni olmuştur. Maitri Kişisel Gelişim ve Eğitim Ltd. Şti.’nin kurucusudur.

 Türkiye Sistem Dizimleri Enstitüsünde, Psikoterapist Dr.Mehmet Zararsızoğlu’ndan aldığı Aile, Sistem ve Organizasyon  dizimleri eğitimine ve bu alanındaki çalışmalarına hala devam etmektedir.

12 Haziran 2014: Doğal Nefes Terapisi Tanıtımı

Ücretsiz Doğal Nefes Tanıtımı

12 Haziran Perşembe saat 14:00 – 16:00 arasında İstanbul Kızıltoprak’daki ofisimizde Doğal Nefes Terapisi Tanıtımı ve bir seans yapıyoruz.

Doğal nefesin ne olduğunu, doğuştan getirdiğimiz nefesi daha sonra neden çarpıttığımızı ve tekrar açmak için ne yapmamız gerektiğini konuşacak, hep birlikte bir nefes seansı yapacağız.

Katılmak için (532) 376 33 52 nolu telefondan rezervasyon yaptırmak gereklidir.
Kontenjanımız sınırlıdır!

Katılım Bedeli: 20TL

Nefesiyle tanışmak isteyen tüm dostlarımızı bekliyoruz!

11 Haziran 2014: Doğal Nefes Terapisi Tanıtımı

Ücretsiz Doğal Nefes Tanıtımı

11 Haziran Çarşamba saat 14:00 – 16:00 arasında İstanbul Kızıltoprak’daki ofisimizde Doğal Nefes Terapisi Tanıtımı ve bir seans yapıyoruz.

Doğal nefesin ne olduğunu, doğuştan getirdiğimiz nefesi daha sonra neden çarpıttığımızı ve tekrar açmak için ne yapmamız gerektiğini konuşacak, hep birlikte bir nefes seansı yapacağız.

Katılmak için (532) 376 33 52 nolu telefondan rezervasyon yaptırmak gereklidir.
Kontenjanımız sınırlıdır!

Katılım Bedeli: 20TL

Nefesiyle tanışmak isteyen tüm dostlarımızı bekliyoruz!

21 Haziran 2014: Tek Günlük Nefes Açma Çalışması

Grup Nefes Seansı

Tarih: 21 Haziran 2014

Saat: 11:00 – 17:00

Katılım Bedeli: 350 TL

Katılım için 0532 332 16 69 numaralı telefondan rezervasyon yaptırmak gereklidir. 

Toplamda üç nefes seansının yapılacağı ve iki, üç kişinin bir nefes ve yaşam koçuyla birlikte birebir koçluk ve nefes açma çalışması yapacağı bu çalışmadan hemen sonra hayatınızdaki olumlu değişiklikleri siz de hissetmeye başlayacaksınız..!

Nasıl nefes alıyorsak öyle yaşıyoruz!
Kendinizi ertelemeyin ve nefesinizle tanışmak için bu çalışmada yerinizi alın!

 

22 Haziran 2014: Aile Dizimi Grup Çalışması

Aile

Tarih: 22 Haziran 2014 Pazar

Saat: 10:00-16:00

Katılım Bedeli: 150 TL – Temsilci 50 TL

Katılım için 0532 332 16 69 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılması gerekmektedir. 

Aile dizimi, Alman psikoterapist Bert Hellinger tarafından psikoterapi dünyasına kazandırılmış;  aile sistemimizde var olmuş ve bizim farkında bile olmadığımız ama yaşamımızı derinden etkileyen  travmaları fenomenolojik bir yaklaşımla gün ışığına çıkaran; birçok ruhsal sıkıntının altında yatan sebepleri bulmak ve şifalandırmak için kişinin içinden geldiği aile sistemine ve köklerine  bakan doğmuş olduğumuz aile içinde ,unutulmuş, dışlanmış,haksızlığa uğramış   veya   adını bile bilmediğimiz ölmüş bir teyze, kuzen  veya bir sır nedeniyle kesintiye uğrayan yaşam enerjimizi özgürce kucaklayabilme fırsatı sunan olağanüstü bir çalışma….

Bert Hellinger kişinin yaşam senaryosunu önceki nesillerden devralıp sanki kendi yazgısıymış (kaderiymiş)  gibi sahiplendiğini  ve tekrarladığını fark etti ve bu senaryonun bilincine varılırsa değiştirilebileceğini ve kişinin bu senaryonun bağlayıcılığından çıkmasına yardımcı olunacağını gördü. Psikolojik gözlem ve aile sistemi terapisini bir araya getirerek Aile dizimi ve Sistemik dizimler terapisini oluşturdu.

Aile dizimleri ailenin bir kader olduğunu gösterir, ama bu bizim bu kadere çaresizce yakalandığımızı göstermez bilakis  bu kaderi şifalandırabileceğimizi gösterir.En önemlisi bu mekanizmaları anlayarak ,davranışlarımızı kontrol edebilmemizi ve bu şekilde sonraki nesillerin acı çekmesini önlememiz konusunda bizi güçlendirir.

Bir aileye doğmakla ,  bizler sadece ebeveynlerimizin biyolojik genlerini değil , aynı zamanda onların inanç sistemleri ve davranış kalıplarınıda  miras alırız..Genetik hafıza ile nesilden nesile aktarılan blokajlar,hastalıklar, üzüntüler ve sırlar biz bilmesek bile bizim hayatımızı etkiler.

Yani bu çalışma ,her ailenin kuşaklar boyu süregelen yapısı ile bir sistem oluşturduğunu ve bireylerin annenin rahmine  düşmesinden itibaren sistemin ayrılmaz bir parçası haline geldiğini söyler .Sistemde oluşan her türlü kitlenme ve sorun daha sonraki nesilleri etkileyecek ve başta psikolojik sorunlar olmak üzere daha birçok şekilde ifade bulacaktır,ancak gizli aile dinamiklerinin açığa çıkması kişiye şifaya doğru bir hareket ve kabulleniş,bağışlama ve uzlaşma getirir..

Dolayısı ile  aile dizimi  yönteminin ilk adımı aileye toplu bir bakıştır.İlk once sisteme dahil olan,yani danışanı sistemik olarak etkileyen herkes belirlenir .Sistem terapisti, geniş ailede ,sistemde travma oluşturabilecek olayları , yaşantıları sorar, cevapların net olması ve detay içermemesi için danışanı yönlendirir.Daha sonra danışan,dizimini yapmak için önce kendisini ve  daha sonra konuyla ilgili öneme sahip diğer aile üyelerini temsil edecek kişileri grup içerisinden seçer.

Aile dizimi çalışması kişinin içinden geldiği sisteme ait görünmez bağların röntgenini çekmek gibidir ve sadece bunun bile büyük bir şifalandırıcı gücü vardır,çalışmada ilk olarak  temsilcilerin seçilmesi ve danışan tarafından konumlandırılması aracılığıyla danışanın ailesine dair anı ve içsel imgelerinin oluşturduğu ilk resim ortaya çıkar.. . Bu resim son derece kişiseldir ve danışan hakkında önemli bilgiler verir..

Temsilcilerin seans sırasında verdikleri  tepkiler danışanın söylediklerine ek bilgi getirir. Bu şekilde adım adım oluşan çalışmada aile  içindeki saklı dinamik gün yüzüne çıktıktan sonra çözüme yönelmek  mümkün hale gelir.Burada terapiste düşen en önemli görev ,aile içindeki bir dinamiği ele alarak, danışanın ortaya çıkan çözümü görmesine , anlamasına, ve yaşanan değişimi içselleştirmesine yardımcı olmaktır . Böylelikle dizimin başında oluşan resimle ,    çözümü getiren resmin  yer değiştirmesi danışanın bilincinde dönüştürücü ve şifalandırıcı  bir etki yaratır.

Danışanın , ortaya çıkan problem ve sorunun,  aile fertlerine duyduğu ve kör bir sevgi ile izlediği eski bir yaşanmışlıktan kaynaklandığını görmesi danışanı değiştirir, bu problemin altında yatan gizli/saklı sevgi bağını gördüğünden danışanın ruhu derinden etkilenir .Danışanın bu çalışma ile  kendi içinde derin bir yerle temasa geçmiş olması , bilinçlenmesi , bilinçaltında ve beyninde yaşamına ait gerçekleri görmesi ve onlarla yüzleşmesi yeterlidir.

 

Psikoterapist  Zararsızoğlu; 22 yıllık psikoterapi tecrübemde , akla gelebilecek her tür sorunda , her defasında dönüp dolaşıp ‘’bilincin bir problemini’’ görüyorum;asla varoluşun değil.Kişi ile varoluşun arasına giren ve problemleri yaratanın hep bilinç olduğunu görüyorum.Bilinçte oluşan ve orada varlığını sürdüren bu problem, hastalık veya sağlık,fakirlik veya zenginlik, yaşam ya da ölüm olarak karşımıza çıkıyor.

AİLE ,SİSTEM DİZİMİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Hayatının herhangi bir alanında (özel hayat ,iş ,bolluk bereket vb gibi ) tıkanma ve sorun yaşayan, yaşayan ,hastalıklarla boğuşan ,yaşam kalitesini iyileştirmek , bilinçlenmek veya hedeflerine ulaşmak isteyen ve yaşamında tekrarlayan temaları fark edip bunları değiştirmekte zorlanan herkes bu çalışmadan faydalanabilir…

Yaşama ve insana dair olan herşey bu çalışma kapsamındadır.

 

MÜGE AKYÜZ ÖZKORKUT KİMDİR?

İstanbul Üniversitesi İspanyol Dili ve Edebiyatından mezun olan Müge Akyüz Özkorkut,  İnsan Kaynakları alanında çalışmış, 2000 yılından itibaren birçok kişisel gelişim ve spiritüel seminere katılmış ve 2005 yılında Transformation Game ( Dönüşüm Oyununun )  Sertifikalı Kolaylaştırıcısı ve yine  Dönüşüm Oyununun şirketler için dizayn edilmiş “Frameworks For Coaching”

( Koçluk için Çerçeve ) adlı versiyonunun da Sertifikalı Eğitmeni olmuştur.. Maitri Kişisel gelişim ve Eğitim Ltd.Şti’nin kurucusudur.

Türkiye system dizimleri Enstitüsünde , Psikoterapist Dr.Mehmet Zararsızoğlu’ndan aldığı , Aile Sistem ve Organizasyon dizimleri eğitimine ve bu alandaki çalışmalarına devam etmektedir.